Krzna Rzeczyca

01.01.1968

Barwy

Opis klubu dodany przez:

Brak jest dokładnych źródeł i materiałów "mówiących" w sposób wyczerpujący o początkach powstania tego klubu. Nie znamy dokładnej daty powstania Krzny, ale jedno jest pewne, że był to rok 1966 lub 1968. Większość "dowodów" wskazuje na tą drugą datę i co za tym idzie została ona uznana oficjalną datą powstania kubu.

Od tamtego czasu klub przechodził zmiany, miał wzloty i upadki. Jednym z większych sukcesów Krzny było zajęcie 3 miejsca w "okręgówce" oraz wygranie w 1991 roku klasy A i udział w barażach o awans do bialskopodlasko-siedleckiej klasy międzyokręgowej. Próba okazała się nieudana, lepiej wypadły: LZS Rokitno i Czarni Węgrów, ale w tym momencie zespół z Rzeczycy był ósmą piłkarską siłą w byłym woj. bialskopodlaskim. W międzyczasie, a dokładniej 29.07.1984r. Krzna Rzeczyca zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym turnieju piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminnej Zrzeszenia LZS w Czemiernikach. Jest to duży wyczyn, ponieważ w turnieju brały udział drużyny, które na co dzień grały o dwie ligi wyżej od Krzny.

Legendą naszego zespołu jest Jan Sobczuk, który w Krznie spędził 28 sezonów. Zadebiutował on w 1977 roku a zakończył karierę w 2005 roku. Przez ten okres Pan Janek rozegrał 538 oficjalnych meczów ligowych, co daje 48 420 minut spędzonych na murawie. Liczba bramek strzelonych przez Pana Sobczuka do końca nie jest znana, ale jest pewne, że w barwach Krzny Rzeczycy zdobył ich ponad 150. Oprócz gry w podstawowym składzie drużyny Krzny, przez kilkanaście lat był trenerem juniorów i seniorów naszego zespołu.

Krzna Rzeczyca po rundzie jesiennej sezonu 2007/08 r. wycofała się z rozgrywek z powodu braku prezesa i problemów finansowych. Wznowienie działalności nastąpiło po półtorarocznej przerwie w sezonie 2009/2010 z inicjatywy Karola Lecyka, syna wcześniejszego wieloletniego prezesa Jana Lecyka. Przed startem sezonu Krzna sprawdzała swoje umiejętności w trzech turniejach na przełomie dwóch miesięcy. Pierwszy z nich odbył się w maju 2009 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Krzna wywalczyła w nim pierwsze miejsce i zdobyła Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. Drugi turniej odbył się w czerwcu 2009 roku. Nasi zawodnicy również zdeklasowali wszystkie inne drużyny i pewnie wygrali turniej w Jelnicy. Ostatni z turniejów miał miejsce pod koniec czerwca 2009 roku, w którym nasi zawodnicy wywalczyli trzecie miejsce.Krzna wystartowała w rozgrywkach B-Klasy w grupie Biała Podlaska I. Po wznowieniu działalności w sezonie 2009/2010 swój pierwszy mecz ligowy nasz zespół rozegrał na własnym stadionie 06.09.2009r. o godz. 15:00 z LZS Sielczykiem. Powrót do gry po półtorarocznej przerwie okazał się udany. Krzna jako beniaminek ligi wygrała zasłużenie 2:1, a strzelcem pierwszej historycznej bramki, po wznowieniu działalności przez nasz klub, okazał się Maciej Pietruszka. Po rozegraniu szesnastu spotkań zawodnicy z rzeczyckiego klubu niniejszy sezon zakończyli na dobrym czwartym miejscu ustępując jedynie LZS Sielczykowi, Absolwentowi Domaszewnica oraz Orłowi Czemierniki, który awansował do ligi wyżej. W tym historycznym sezonie Krzna Rzeczyca 7 spotkań wygrała, 2 zremisowała i 7 przegrała. Liczba strzelonych bramek wyniosła 39 (średnia na jeden mecz – 2,44 bramki). Liczba straconych bramek wyniosła natomiast 48 (średnia na jeden mecz – 3 bramki). Najwyższe zwycięstwo w sezonie 2009/2010 Krzna odniosła w 16 kolejce, 6 czerwca 2010 roku. Pokonała wtedy na własnym stadionie Grom Sosnowicę 2:7. Natomiast najwyższą porażkę Krzna odnotowała w 5 kolejce, 27 września 2009 roku. Przegrała wtedy na wyjeździe z Orłem Czemierniki 9:2. Najlepszym strzelcem Krzny został Maciej Pietruszka, który zainkasował na swoim koncie 10 bramek. Tuż za nim uplasował się Tomasz Petruk z 9 trafieniami, Andrzej Ostapiuk z 8, Kamil Bogucki z 7 i Karol Lecyk z 6.

W późniejszym okresie nasz klub znowu znikł z mapy piłkarskiej Polski.

13 czerwca 2015r jeden z naszych Kolegów dodał na profilu klubu zdjęcie proporczyka „Krzny”, później były komentarze o marzeniach reaktywacji, a dziś to marzenie się spełnia!

Wiadomości (utwórz nową)